Одними з найважливіших інженерних мереж будь-якої будівлі є водопровід і каналізація. Монтаж внутрішніх систем водопостачання і каналізації – комплекс заходів та робіт, спрямований на подачу і відведення води в те чи інше приміщення будівлі. При цьому слід пам’ятати, що експлуатація водопроводу неможлива без правильної організації відведення використаної води – каналізації. Для того, щоб правильно все розрахувати і успішно все змонтувати потрібно пройти такий важливий етап, як проектування водопостачання та каналізації.
Монтаж каналізації, втім, як і монтаж систем водопостачання, повинні проводитися виключно професіоналами спеціалізованої компанії. Оскільки на різних етапах робіт потрібно враховувати масу чинників і нюансів, від яких залежить правильне функціонування і довготривалість інженерних мереж.
У разі самостійного монтажу, все одно виникне маса питань і огріхів, які можуть не тільки вплинути на роботу внутрішньої каналізації, а й навіть згодом призвести до аварій і розливу брудних вод. Тому залучення професіоналів для такого монтажу – велика економія часу і коштів, ніж самостійне виконання.
Терміни і вартість монтажу
Терміни і вартість монтажу внутрішньої каналізації залежать від будівлі, де буде здійснюватися водовідведення. Якщо мова йде про квартиру, де є централізоване водопостачання, то такі роботи займуть найменший можливий час. У приватному будинку, крім прокладки труби для каналізації, необхідно організувати зовнішнє водовідведення, якщо такого не було зроблено під час будівництва будівлі.
Організація відведення каналізації з приватного будинку без можливості підключення до центральної мережі – окремий кошторис витрат, який включає в себе не тільки трубопровід до місця зберігання або утилізації відходів, а й організацію системи дренажу або септика.
Вибираємо труби
При прокладанні труби для каналізації використовують три види матеріалів :
- кераміка;
- чавун;
- пластик.
Найкращим варіантом є керамічні труби, які практично вічні. І залишки каналізації Стародавнього Риму яскравий тому приклад. Однак такі труби мають недолік – вони тендітні. І в разі неправильного зведення фундаменту будівлі або його переміщень можуть зруйнуватися і перестати відводити використану воду за адресою. У таких випадках і в сейсмічно активних місцях застосовуються чавунні труби, які найбільш стійкі до механічних пошкоджень. Однак через пористу структуру металу, такі труби вимагають постійного догляду: внутрішньої чистки і зовнішньої фарбування. Крім того, з часом вони іржавіють, що призводить до вимушеної їх заміні.
При монтажі внутрішньої каналізації найкраще використовувати пластикові труби. Крім того, що ці труби стійкі до корозії і не вимагають постійного догляду, їх монтаж досить простий і швидкий.
Найголовніше
При завершенні монтажу системи каналізації обов’язково потрібно перевірити її на предмет можливих протікань, щоб уникнути неприємних ситуацій в подальшій експлуатації. Після перевірки можна приступати до опоряджувальних робіт і задекорувати труби при їх прихованому монтажі.
Чи буде монтуватися каналізація самостійно, або будуть залучатися фахівці до проведення таких робіт, головне пам’ятати, що від якості виконання залежить подальше безперебійне функціонування і безперешкодне обслуговування систем водопостачання та каналізації.
Поделиться ссылкой